Підписатися на RSS

Наша гімназія

135... Для історії – це мить, а для школи – довгий відрізок часу, який пройшли багато поколінь від чоловічої гімназії, заснованої в 1883 році до сучасної гімназії.

З 1954 року (року першого випуску) зі стін навчального закладу вийшло 1611 випускників з атестатом про середню освіту, серед них 220 медалісти. Навчальний заклад став осередком освітнього, культурного і духовного життя нашого міста Сторожинець. Архів гімназії від дня утворення до 1940 року зберігається в Румунії. Відомо, що в гімназії з 1926 до 1936 року викладачем образотворчого мистецтва працював відомий художник Пантелеймон Видинівський. Саме в ці роки він ілюстрував повість О.Кобилянської « У неділю рано зілля копала» та книгу новел «Але господь мовчить». Тепер на фасаді гімназії на його честь встановлена меморіальна дошка, а вулиця названа його іменем.

Сучасна історія починається з 1940 року, коли на базі закладу була відкрита семирічна школа, директором якої став П’яних Олексій Іванович. З 1946 року діяла чотирирічна початкова школа з російською мовою навчання. У 1952 році за клопотанням нового директора О.Б.Горбачової школа набрала статусу середньої, перший випуск якої відбувся в 1954 році. З 1980 по 1992 було добудовано ще один двоповерховий навчальний корпус, бібліотеку, кабінет ЗВ, тир. З 1991 року школа перейшла на українську мову викладання. 2000 рік – на базі школи відкрито ліцей. 2001 рік – ліцей реорганізовано в гімназію. З 1993 – 2012 р. директором гімназії була Квятковська Людмила Григорівна. З 2012 року i на даний час директором є Алiєва Свiтлана Петрiвна. Зараз у гімназії функціонують 22 класи-комплекти, у яких навчається 5 учень з них:

І ступінь (І – IV) – 8 - 183 учнів, ІІ ступінь (V-ІХ) – 10 - 213 учнів, ІІІ ступінь (X-ХІ ) – 2 - 40 учнів. За бажанням батьків та дітей учні 9 – Б класу поглиблено вивчають українську літературу, 10 клас – філологічний, 11 клас – історичний напрям.

Сторожинецька районна гімназія, яка відкрита в 2001 році – багатопрофільний загальноосвітній навчальний заклад, що здійснює гуманітарну, суспільно-гуманітарну, гуманітарно-природничу підготовку талановитої молоді міста та району. У нас створені всі умови для навчання та виховання дітей. Обладнанні та функціонують навчальні кабінети з усіх предметів, діє 2 комп’ютерних класи, два лінгафонних кабінети. З розумінням відносяться до становлення закладу нового типу батьки, які допомагають у поповненні навчально-матеріальної бази.

/Files/images/P1040295.JPG

Педагогічний колектив гімназії – це досвідчені вчителі, які прагнуть поєднати в новій моделі сучасної української школи не лише кращі елементи світової, класичної педагогічної спадщини, а й розвиває традиції українського шкільництва. Всього працює в гімназії – 40 вчителів, серед них спеціалістів вищої категорії – 27. У гімназії проводиться апробація нових технологій навчально-виховного процесу, впровадження нетрадиційних форм і методів навчально-виховної роботи щодо розвитку і формування особистості учнів, їх здібностей і обдарувань, національної і людської гідності, патріотизму, бережливого ставлення до матеріальних та духовних цінностей.

У нашому закладі проводиться робота з обдарованими дітьми, створений банк даних творчо обдарованих дітей, діє учнівське наукове товариство, працюють факультативи та гуртки за інтересами, творчі об’єднання. У роботі навчального закладу є вагомі здобутки.

/Files/images/IMG_20161012_121932669.jpg

Брати участь у підготовці національної еліти нашої держави – це почесна і відповідальна справа і наш колектив докладає всі свої знання і уміння, щоб виконати таке відповідальне завдання.

Як і всі діти, учні інколи нарікають на суворість вчителів, важкі контрольні роботи, мріють про останній дзвоник, за якими – нові пригоди і радощі життя. Однак доля далеко не завжди посміхається новим романтикам. Лише той, хто має сильну волю, грунтовні знання й наполегливість і працездатність здобуває її ласку. Сиві професори, мудрі політики, лікарі, вчителі, прокурори, судді, економісти, підприємці не раз згадують про роки проведені в нашій гімназії. Саме тому батьки довіряють нам навчати і виховувати своїх дітей, а колишні випускники знову повертаються сюди, уже як батьки.

Назвати всіх вихованців нашого навчального закладу, які поповнили ряди української, наукової, освітньої, мистецької і політичної еліти, неможливо. Та головне, не в цьому, а в тому, що школа виховала у своїх випускників почуття власної людської гідності, громадянської свідомості, обов’язку, почуття незгасимої пам’яті першого дзвоника школи, яка відкрила їм дорогу в широкий світ. Високі щаблі освітніх стандартів, що реалізує Сторожинецька районна гімназія дозволяє подолати нашим вихованцям найвищі висоти. З восьми випускників 11 класу 2017 року 5 учнів отримали золоті медалі. Здобуті знання в нашому навчальному закладі забезпечити їх вступ до провідних вузів України на державне замовлення, а саме: Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Чернівецького медичного університету, Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка та інші.

/Files/images/Без названия (8).jpg Детальна інформація про Сторожинецьку районну гіманазію
Кiлькiсть переглядiв: 4496

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.